Przestrzeń Pięciu Zmysłów - projekt Relateki

Od lewej: Anna Rozdejczer, Magdalena Kuprewicz, Ewa Grochowska
 

Eko projekt - Przestrzeń Pięciu Zmysłów

Gdy spotykają się trzy kreatywne kobiety, to istnieje duża szansa na to, że wymyślą coś ciekawego. Tak było też i tym razem.
Każda z nich wnosi coś niepowtarzalnego do projektu Relateki o nazwie Przestrzeń Pięciu Zmysłów. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedna myśl, że otoczenie w jakim się  przebywa, wpływa na to kim się stajemy i jak rozwijamy.
Maria Montessori zrozumiała to o wiele wcześniej, bo zauważyła jak poprzez odpowiednio przygotowane otoczenie, można stymulować dzieci do rozwoju. 
Ta myśl jest nam wszystkim bliska i ważna.
Same jesteśmy mamami i uczestniczymy czynnie w wychowaniu naszych dzieci.
Chcemy wspomóc innych rodziców, by na początkowym etapie życia dziecka, zaaranżowana była dla niego: zdrowa, wspierająca, bezpieczna, dawała możliwość spędzenia czasu i by była ekologiczna.
 
Słowo ekologia jest tu kluczowe, bo rozumiemy to jako ekologię psychiczną dziecka. 
 
Parę słów o każdej z nas:
 
Projektantka wnętrz -  Ewa Grochowska ukończyła ekonomię, która umożliwiła jej pracę przez kilka lat w korporacjach finansowych. Ostatnim zajmowanym stanowiskiem było: specjalista w departamencie oceny ryzyka finansowego. Trzydzieste urodziny były dla niej przełomem. Zrezygnowała w pracy w korporacjach  i wzięła własne potrzeby we własne ręce. Odtąd stara się realizować siebie i wykonywać pracę, którą lubi. Ukończyła na ASP - projektowanie wnętrz. Poza tym podjęła studia z psychologii psychotronicznej i ma obecnie dyplom naturo terapeuty, ma także dyplom z koloroskopu a jednym z zagadnień o których pisała to koloro terapia. Ewa ma za sobą projektowanie wnętrz mieszkań i domów. Gdy pojawiły się na świecie dzieci: córka Pola i syn Olaf, zaczęło ją nurtować pytanie jak wykorzystać przestrzeń dziecka do tego, by zaspokajać ich potrzeby rozwojowe. Zainspirowana pedagogiką Marii Montessori i pedagogiką Waldorfską, pragnie dopasować wnętrza do dzieci i ich rodziców. Zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo można wzbogacić przestrzeń dla dzieci dysfunkcyjnych lub ze specjalnymi potrzebami.
 
Psycholog - Magdalena Kuprewicz - dokładne informacje w zakładce: O nas - http://dogadani.blogspot.com/p/dyplomy.html 
W projekcie Przestrzeni Pięciu Zmysłów - Magda przygotuje opis potrzeb dziecka w danym wieku. Rys psychologiczny, w którym będą ujęte zachowania dziecka, ma za zadanie pomóc rodzicom w zorientowaniu się na jakim etapie rozwoju się ono znajduje. Kryzysy są nieodłączną cechą rodzicielstwa, ale często brakuje dorosłym wiedzy, jak sobie z tym radzić. Magda podsunie rozwiązania jak poprzez zabawki sensoryczne stymulować zmysły dzieci na danym etapie rozwoju lub przy ewentualnej dysfunkcji.
 
Przygotowane otoczenie to nie tylko pokój, zabawki, meble. Najbliższym otoczeniem dziecka pozostają sami rodzice. Ponieważ te najbliższe osoby, poprzez to co mówią, co robią i przez to jak myślą, wpływają bezpośrednio na dziecko.
 
Pedagog - Anna Rozdejczer - dokładne informacje w zakładce: O nas - http://dogadani.blogspot.com/p/dyplomy.html 
W projekcie Przestrzeni Pięciu Zmysłów - Anna będzie miała na uwadze rozwój dziecka poprzez przygotowane pomoce, które rodzic, jeśli ma chwilę, będzie mógł zrobić sam. Podsunie pomysły jak można rozwijać poszczególne zmysły, by zacieśniać więzi między dzieckiem a rodzicem. Razem z Magdą poprowadzą kurs dla chętnych rodziców, jak poprzez świadome działania i komunikację, rozwijać dziecko w poczuciu szacunku do otaczającego go świata. Bliskie są jej hasła wychowania do pokoju i wychowania bez przegranych.  Anna bardzo lubi wyszukiwać produkty, testować je i jeśli są przydatne, je reklamować.
 
W celu podjęcia współpracy prosimy pisać na adres:
 
 Ewa: 503 022 252
 Magda: 509 626 171
 Anna: 604 62 99 99
 
Cele projektu Przestrzeni Pięciu Zmysłów:
 
- sprecyzowanie potrzeb dziecka
- sprecyzowanie potrzeb rodzica
- wsparcie rodzica w realizowaniu potrzeb dziecka
- zaprojektowanie przestrzeni w zgodzie z potrzebami domowników
- przygotowanie otoczenia dziecka
- doradztwo w kwestii pomocy dydaktycznych
- doradztwo w kwestii pomocy sensorycznych
- pobudzenie rodzica do pozytywnej komunikacji z dzieckiem
- rozwijanie  wartości estetycznych poprzez użyte materiały i wyszukany design
- przywrócenie harmonii kolorystycznej w pokoju dziecka
- promowanie natury
 
  
Rodzicu, wreszcie nie jesteś sam, możesz liczyć na nasze wsparcie i zrozumienie. Mamy również wspólny cel, czyli najbardziej optymalny i harmonijny rozwój twojego dziecka.
 
 - Czekasz na dziecko, lub już je masz w domu?
 - Panuje ciągły rozgardiasz, nie wiesz co jest ci najbardziej potrzebne i na co zwrócić uwagę?
 - Lubisz polski design i produkty ekologiczne, i home made?
 - Chciałabyś, by dziecko lubiło spędzać czas w swoim pokoju?
 - Denerwuje Cię, że dziecko wciąż wszystko wyrzuca z szuflady?
 - Jak zachęcić je do sprzątania i samodzielności poprzez otoczenie?
 - Jak się komunikować z maluchem, który jeszcze nie mówi?
 - Jak radzić sobie z dwulatkiem?
 - Jak poprzez otoczenie odpowiedzieć na specjalne potrzeby mojego dziecka?
 
Jeśli odpowiedziałeś przynajmniej na jedno pytanie to znaczy, że potrzebujesz wsparcia, jak każdy kto ma dzieci ;)
 
 
Realizacja projektu jest sprawą ściśle dopasowaną do klienta. 
 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz